MCHTech - ing. Miloš Chlup

ing. Miloš Chlup, MCH-TECH

Překladatelský, reklamní a publikační servis

 

Agentura ing. Miloš Chlup, MCH-TECH, vznikla v roce 1991 jako překladatelská agentura. Nezůstalo ale jen u překladů. Nabídka služeb se rozrostla o veškeré publikační zpracování dokumentů různého formátu a zákazníkům byly postupně nabízeny i další reklamní služby. Proto již od roku 1995 fungovala agentura jako full-servisová a zákazníci si mohli pro svoji prezentaci objednat třeba i velbloudy. Spolupracujeme s jednou z nejmodernějších tiskáren a jsme schopni zajistit jakékoliv zakázky z oblasti reklamy a marketingu.

 

Základem činnosti ale i nadále zůstávaly technické překlady z řady oborů. Z oblasti automobilové techniky a elektroniky se portfolio rozrostlo na lékařskou techniku, spotřební elektroniku a topenářskou techniku. Jako jedni z prvních jsme začali využívat počítačové zpracování překladů v systému Trados. Tento software jsme v roce 2005 nahradili nejmodernějším systémem Transit. V rámci tohoto softwaru již bylo přeloženo asi 80 000 normostran. V současnosti v systému překládáme v 10 formátech vstupních dat z cca 10 jazyků do cca 25 jazyků. Spolupracujeme s řadou externích překladatelů, pro něž je cílový jazyk jejich mateřským jazykem a téma překladů jejich profesí. Při zpracování dokumentů využíváme nejnovější verze všech dostupných softwarů pro DTP.

Jedním z posledních hitů v naší nabídce je oblast digitálního publikování pro tablety a chytré telefony. Ze všech systémů nabízených na trhu jsme nakonec vybrali ten nejkvalitnější, tedy Adobe DPS. Získali jsme licenci vývojáře Apple, Google a máme i licenci Adobe PDS Expert a dokážeme ve všech platformách publikovat informační aplikace. Příkladem je naše aplikace iCenter Bosch, kterou snadno naleznete v AppStoru i v Google Play.